Jakie wybierać przekąski?

Zdrowe odżywianie to również sztuka dobrego wyboru. Na nasze zdrowie bowiem składają się nasze codzienne wybory. Jeżeli dotąd nie odżywialiśmy się zdrowo, być może nie powinniśmy robić rewolucji w naszym życiu. Jeżeli w jednej chwili postanowimy zmienić wszystkie nasze  nawyki żywieniowe, istnieje duże ryzyko, że nam się to nie uda. Jeżeli zmieniamy wszystko naraz, nasz mózg jest bardzo obciążony i często nie wytrzymuje presji. Dlatego w większości przypadków znacznie lepiej sprawdzają się zmiany wprowadzane małymi krokami. Jeżeli uda się nam wyrobić jeden pozytywny nawyk – na przykład zamiast coli będziemy sięgać po sok, z kolejnymi pójdzie łatwiej. Dodatkowo będziemy mieli większą pewność, że nasze nowe nawyki będą trwałe.

 

Zaczynamy więc od małych zmian. Przyjrzyjmy się jak wygląda nasz codzienny sposób żywienia i zaprowadźmy na początku niewielkie zmiany. Na pierwszy ogień mogą iść przekąski. Jeżeli do tej pory wybieraliśmy chipsy i słodycze, być może lepiej będzie w ich miejsce kupować orzechy. Tu należy zachować jednak ostrożność. Chociaż orzechy są bardzo zdrowe, są również niesamowicie kaloryczne i zawierają dużo tłuszczu. Jeżeli więc będziemy codziennie spożywać paczkę orzechów, prawdopodobnie nie wyjdzie to na korzyść naszej sylwetce. Pamiętajmy, że równie dobrą przekąską może być jabłko i sok. Dostarczają one naszemu organizmowi wielu witamin i substancji mineralnych niezbędnych do jego prawidłowego funkcjonowania.

 

Warto również popracować nad sztuką dobrych wyborów. To znaczy, że powinniśmy zastępować niektóre produkty ich zdrowszymi zamiennikami. Jeżeli zwykle kupujemy sok, który jest sztucznie dosładzany, być może lepiej byłoby go zastąpić produktem wyciskanym ze świeżych owoców. Wybór taki byłby znacznie korzystniejszy dla naszego zdrowia i sylwetki. Jeżeli mamy taką możliwość, zainwestujmy w żywność ekologiczną. Da nam ona gwarancję, że spożywamy jedynie produkty wysokiej jakości. Taka żywność nie musi być kosmicznie droga, jeżeli tylko znajdziemy sprawdzonego dostawcę.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *