Jakie napoje wybierać?

Obecnie na rynku znajdziemy ogromny wybór różnego rodzaju napojów. Kiedy zastanawiamy się co powinniśmy wybrać, postawmy na to co jest najbardziej korzystne dla naszego zdrowia. Najlepszym napojem do picia jest niewątpliwie woda mineralna. Na ryku dostaniemy bardzo duży wybór wody, dlatego mamy w czym wybierać. Tylko od nas zależy, czy zdecydujemy się na wodę mineralną, czy źródlaną. Pamiętajmy, że poszczególne produkty będą się różniły między sobą zawartością składników mineralnych. Niektóre wody przez zawartość dużej ilości sodu, czy wapnia nie nadają się do picia dla wszystkich. Należy to uwzględnić. Dobrze jest czytać etykiety producenta.

Innym napojem, który ma bardzo korzystne działanie na nasze zdrowie jest sok. Soki będą się różniły właściwościami zależnie od tego, w jaki sposób i z jakich owoców będą wytworzone. Zdecydowanie najlepszy będzie sok wyciskany ze świeżych owoców. Jeżeli chcemy mieć pewność, że pijemy produkt najwyższej jakości, zróbmy go samodzielnie. Najbardziej wartościowe będą oczywiście soki wytwarzane z owoców sezonowych.

Jeżeli chcemy zdrowo się odżywiać, mamy jeszcze więcej możliwości. Nie tylko woda i sok mają pozytywny wpływ na nasze zdrowie. Dobroczynny wpływ mają także herbaty i zioła. Należy jednak pamiętać, że powinniśmy pić je z umiarem. Zdrowa jest zarówno zielona, czarna, jak i czerwona herbata. Każda z nich zawiera wiele cennych dla naszego zdrowia substancji. Pita w umiarkowanych ilościach herbata doskonale łagodzi skutki stresu, sprawia, że czujemy się bardziej zrelaksowani. Nie powinniśmy zapominać o ziołach, które wykazują bardzo pozytywny wpływ na nasz organizm. Pamiętajmy jednak, że zioła działają jak leki i powinny być użytkowane ostrożnie, ponieważ mogą nam przynieść wiele korzyści, jednak są w stanie również nam zaszkodzić. Warto jest wybierać zioła stosowanie do naszych dolegliwości. Picie bratka na przykład poprawia stan naszej cery, dziurawiec i melisa działają uspokajająco. Jeżeli mamy problemy z wątrobą najlepszym wyborem dla nas będzie ostropest.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *