Co dawać dzieciom do picia?

Jeżeli chcemy, żeby nasze dzieci odżywiały się zdrowo, przede wszystkim powinniśmy im dawać dobry przykład. Niezależnie od tego co będziemy mówić, nasze dzieci i tak będą obserwowały i powielały nasze zachowania. Podobnie wygląda sprawa w przypadku zdrowego odżywiania. Jeżeli chcemy, żeby nasze dziecko było zdrowe, a w przyszłości miało dobre nawyki żywieniowe powinniśmy zmienić jadłospis dla całej rodziny.

Pamiętajmy, że liczy się nie tylko to co jemy. Liczy się również to co pijemy. Najlepsze produkty, które możemy wybierać do picia to dobrej jakości woda, sok, herbaty i zioła w umiarkowanych ilościach. Jeżeli mamy w domu dzieci, nie powinniśmy kupować słodkich gazowanych napojów. Kiedy kilka razy zrobimy wyjątek, nasze dzieci będą nalegały, żeby kupić je ponownie. Jeżeli w naszym domu będą tylko zdrowe napoje, dziecko się do nich przyzwyczai, wyrabiając sobie w ten sposób zdrowe nawyki. Będziemy mogli liczyć, że w przyszłości wybierze sok zamiast coli.

Wszyscy specjaliści od zdrowego żywienia przekonują, że najlepszym napojem, który możemy dawać naszemu dziecku do picia jest woda. Niektóre dzieci mają jednak problemy z piciem zwykłej, niegazowanej wody mineralnej. Jeżeli chcemy je do niej zachęcić dobrym sposobem jest dodać do wody sok, który nieco ją osłodzi i nada jej przyjemnego aromatu. Pomimo, że soku w wodzie nie będzie wiele nasze dziecko będzie znacznie chętniej po nią sięgać. Szczególną uwagę do napojów powinniśmy przykładać zwłaszcza latem. Dzieci są znacznie bardziej wrażliwe na wysokie temperatury niż dorośli, dlatego bezwzględną koniecznością jest podawanie im dużej ilości płynów latem. Dobrze kiedy będziemy w naszym domu posiadali duży zapas wody mineralnej, po którą nasze dziecko będzie mogło sięgnąć w dowolnej chwili. Dobre napoje na lato to również herbatka miętowa i rumianek. Dziecko powinno pić również soki z sezonowych owoców, jednak pomimo że są one zdrowe, zawierają dużą ilość cukru, co sprawia, że dobrze jest je spożywać z umiarem. Głównym napojem powinna być jednak woda.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *