Elementy użytkowe

Serwis naszej koparki będzie wskazywać na produkty najbardziej potrzebne. Kogo potrzebujemy, aby wymienić części do koparek?

Nasz operator, który będzie pracować przy inwestycji budowlanej na pewno będzie zorientowany w podstawowych działaniach eksploatacyjnych. Będzie także znać budowę pojazdu. To jego obowiązek. Co będzie sprawiać najczęściej problemy? Popsuć może się właściwie wszystko. Może się okazać, że przykładnie jazdy z uwagi na codzienne użytkowanie są już bardzo mocno wyeksploatowane. Wtedy trzeba zamówić demontaż i montaż, a więc usługi pozwalające powrócić bardzo szybko do pracy.

Dobry operator będzie wiedział jak wykonać takie podstawowe czynności serwisowe. W przeciwnym razie trzeba będzie zamówić serwisanta, który zresztą zwykle pracuje dla każdej firmy budowlanej i powinien być dostępny 24 godziny na dobę. Są sytuacje kryzysowe, gdy np. inwestycja będzie realizowana nocą i trzeba wymienić bardzo szybko jakieś ważne podzespoły. Mogą to być też kosztowne części do koparek. Czasami zagrożony może być także całościowy dalszy los koparki. Jeżeli nie będziemy wymieniali podstawowych elementów takich jak podwozie gąsienicowe albo hydromotor, to może się okazać, że cały pojazd będzie popsuty i trzeba będzie szukać nowego wykonawcy.

Lepiej być przezornym w tej branży. Np. coraz częściej mechanicy będą zwracali uwagę na to w jaki sposób będzie przebiegać demontaż napędu. To jest przecież kompletny zespół części bardzo istotnych dla funkcjonowania koparki. Nie powinno to stwarzać dużej ilości problemów fachowcowi, ale musi wiedzieć, które są nowoczesne części do koparek albo, które zamienniki będą się nadawały tak samo jak elementy oryginalne. Najważniejsze będzie postępowanie z oryginalnymi procedurami. Najpierw oczywiście trzeba zdjąć gąsienicę gumową albo rozpiąć łańcuch gąsienicy. Potem należy poluzować wszystkie najważniejsze śruby od strony koła napędowego. Dzięki temu później można uniknąć komplikacji w dalszym etapie demontażu. Dobrze zrealizowane serwisowanie pozwala dalej pracować.